فلش کارت های 504 واژه ی ضروری زبان انگلیسی در برنامه ی ذهن درویدِ 504
 
ما در این برنامه فلش کارت هایی حرفه ای از کتاب 504 واژه ی ضروری زبان انگلیسی به همراه الگوریتم یادگیری SuperMemo را برای شما پیاده سازی کرده ایم.
این برنامه در دو نسخه ی پایه و حرفه ای ارایه شده است که نسخه ی پایه ی آن کاملا رایگان می باشد و شما می توانید برای بهره گیری از مزایای بیشتر به نسخه حرفه ای مهاجرت نمایید.
 
ویژگی های نسخه پایه ی برنامه به شرح زیر می باشند:
 • شما می توانید در هر روز 5 کلمه ی جدید بیاموزید و تمام کلماتی را که آن روز، موعد بازنگری آن ها می باشد را به صورت نامحدود مرور نمایید.
 • شما می توانید برای هر کارت جدید و یا کارت در حال بازنگری، تلفظ صوتی کلمه ی مربوطه و همچنین تعریف انگلیسی آن را بشنوید.
 • شما می توانید برای هر کلمه جدید 3 مثال به همراه ترجمه فارسی آن ها را مطالعه نمایید. اما در نسخه پایه، تعداد مثال ها برای کلمات در حال یادگیری و نیز کلمات در حال بازنگری به یک عدد تقلیل می یابد.
 • شما می توانید برای هر کلمه جدید، تعریف کامل آن کلمه در دیکشنری لانگمن را مشاهده نمایید و به این ترتیب با جنبه های معنایی مختلف آن کلمه آشنا شوید. لازم به ذکر است که در نسخه ی پایه، این امکان برای کارت های در حال یادگیری و یا کارت های در حال بازنگری غیرفعال شده است.
و اما ویژگی های نسخه حرفه ای برنامه به صورت زیر می باشند:
 • شما می توانید سرعت یادگیری خود را از 5 کلمه ی جدید در هر روز تا 50 کلمه افزایش دهید.
 • شما می توانید برای تمامی کارت ها، اعم از کار های جدید، کارت های در حال یادگیری و یا کارت های در حال بازنگری، تلفظ صوتی کلمه ی مربوطه، تعریف آن و همچنین تلفظ صوتی مثال ها را بشنوید.
 • شما می توانید برای تمامی کارت ها، اعم از کار های جدید، کارت های در حال یادگیری و یا کارت های در حال بازنگری، سه مثال به همراه ترجمه فارسی آن ها را مشاهده نم
 • شما می توانید برای تمامی کارت ها، اعم از کار های جدید، کارت های در حال یادگیری و یا کارت های در حال بازنگری، تعریف کامل آن کلمه در دیکشنری لانگمن را مشاهده نمایید.
SuperMemo چیست؟
 
شما ممکن است بارها عبارت هایی مانند روش لایتنر و یا جی 5 را شنیده باشید. همانطور که ممکن است بدانید، این روش ها، الگوریتم هایی ساده و پرکاربرد و در عین حال سنتی برای یادگیری و به خاطرسپاری اطلاعات می باشند. اما خوب است بدانید که با افزایش قدرت پردازشی انسان، روش های پیچیده تر و موثرتری برای حفظ و یادگیری اطلاعات طراحی و پیاده سازی شده اند. به طوری که به کاربردن این روش ها، به دلیل پیچیده بودن آن ها، بدون استفاده از قدرت پردازشی یارانه ها کار دشواری می باشد. یکی از موفق ترین این روش ها، الگوریتم SuperMemo می باشد که در سال 1985 توسط دکتر "پیتر وُزنیاک" طراحی شد و تاکنون توسعه آن ادامه داشته است. این روش به طور کلی به صورت زیر کار می کند:
 1. ابتدا از کاربر، سوالی پرسیده می شود.
 2. سپس کاربر با جوابی از ذهن خود به آن پاسخ می دهد.
 3. بعد از آن، پاسخ صحیح سوال به کاربر نشان داده می شود و کاربر با توجه به پاسخ صحیح نمره ای از 1 تا 5 به پاسخ خود می دهد.
 4. در نهایت، برنامه با توجه به امتیازی که کاربر به پاسخ خود داده است و نیز بازدهیِ قبلیِ کاربر در پاسخ به آن پرسش، زمان بعدی برای مشاهده ی مجدد کارت را محاسبه می نماید.
شما می توانید برای آشنایی بیشتر با روش کار ذهن دروید 504 این مقاله از وب سایت ما را مطالعه فرمایید.
خالی از لطف نیست که بدانید یکی از شناخته شده ترین نرم افزارهایی که این روش را پیاده سازی کرده است برنامه AnkiDroid می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزییات این روش به وب سایت رسمی آن به آدرس www.supermemo.com مراجعه نمایید.
دریافت از کافه بازار

 

Before download...

Continue... ×